Zielone tereny wokół domu

Dom otoczony wszechobecną zielenią zawsze wygląda pięknie. Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na prowadzenie ogrodów lub chociażby zwykłego trawnika wokół domu. Wiadomo jednak, że zarówno o ogród, jak i trawnik należy zawsze dbać.

W przeciwnym razie zaczynają pojawiać się problemy związane z niechcianymi roślinami – chwastami. Walka z chwastami bywa często długa i trudna. By skutecznie poradzić sobie z tym przeciwnikiem, dobrze wiedzieć jakimi narzędziami można go pokonać. Warto regularnie dbać o wygląd zielonych terenów wokół domu. By zapobiec rozprzestrzenianiu się chwastów, dobrze jest często kosić trawniki i zabezpieczać rabaty wysypaną na ziemię korą. Jeśli jednak chwasty się pojawią, trzeba je koniecznie wyeliminować.

Chwasty bowiem konkurują z roślinami ozdobnymi o wodę, światło czy składniki odżywcze, przez co rośliny ozdobne czy też te uprawne gorzej się rozwijają. Chwasty można usuwać zarówno ręcznie – sprawdza się to w przypadku mniejszej ilości niechcianych roślin. Usuwanie chwastów metodą mechaniczną ułatwia używanie narzędzi, takich jak na przykład moteczek.

Trzeba jednak pamiętać, że jeśli ilość chwastów jest zbyt duża, metoda mechaniczna może okazać się mało skuteczna. W takich przypadkach z pomocą przychodzą herbicydy, które szybko pomagają pozbyć się problemu. Herbicydy, czyli środki do zwalczania chwastów są dość łatwe w użyciu, jednak przed ich zastosowaniem należy zawsze zapoznać się z wytycznymi umieszczonymi na ich opakowaniu. Właściwe stosowanie środków chemicznych może wydatnie poprawić wygląd ogrodu.