Trawnik bez chwastów

Piękny zielony trawnik, całkowicie wolny od chwastów, to marzenie każdego. Wiadomo jednak, że chwasty są wyjątkowo trudne do likwidacji i radzą sobie nawet w najgorszych warunkach. Stąd też walka z nimi często bywa bardzo nierówna. By móc cieszyć się idealnym trawnikiem, należy regularnie i skutecznie zwalczać niechciane rośliny.

Jak więc skutecznie walczyć z chwastami w trawie? W trawnikach często pojawiają się chwasty jednoliścienne, czyli dziko rosnące gatunki traw. Ten rodzaj chwastów w trawie należy do wyjątkowo uciążliwych. Łatwo je jednak rozpoznać, ponieważ występują w kępkach i odbiegają odcieniem od zwartego trawnika. Ich źdźbła mają ponadto inny kształt i zazwyczaj są też węższe albo szersze.

Walka z chwastami jednoliściennymi jest zazwyczaj bardzo trudna, zwłaszcza, jeśli dotyczy ona trawnika. Chwasty jednoliścienne najlepiej usuwać mechanicznie, jednak ta metoda należy do czasochłonnych i nie jest zbyt skuteczna. Warto pamiętać, by trawnik regularnie kosić i nawozić. Najlepszym rozwiązaniem  w tym przypadku będzie nawóz do trawników Ziemovit.

Jest to najlepsza metoda, by zapobiec pojawianiu się chwastów. W trawnikach można także spotkać wiele chwastów dwuliściennych. Ten rodzaj niechcianych roślin łatwo jest zauważyć, gdyż odznacza się od trawy kolorem. Chwasty dwuliścienne są także zazwyczaj dużo wyższe niż trawa i są roślinami kwitnącymi.

Chwasty tego typu można w łatwy sposób likwidować za pomocą specjalnych herbicydów do zwalczania chwastów dwuliściennych.